Tipy kam na výlet

K nejznámějšímpatří hrad Trosky, hrad Kost, Drábské světničky, hrad Valečov, zřícenina hradu Kumburk s překrásnou vyhlídkou do všech světových stran.

Asi 40km východně se nachází známá zoologická zahrada ve Dvoře Králové.

Pro milovníky projížděk na koni je v okolí hned několik možností - Zebín, Pařezská Lhota, Běchary.

Pro vyznavače zimních sportů jsou v blízkosti rovněž sjezdovky (pro rodiny s malými dětmi např. Tábor, Stará Paka, Pecka ap. ) a běžkařské trasy (Lomnice nad Popelkou, Tábor, Klepanda apod.)

Pro náročnější klientelu - Špindlerův Mlýn je vzdálen 45km, Rokytnice nad Jizerou 52km.

 • Valdická brána

  Valdická brána se nachází na jičínském Valdštejnově náměstí a je tradičně považována za hlavní symbol Jičína. Je vysoká 52 metrů, je v dobrém stavu a přístupná veřejnosti.

 • Lipová alej Jičín

  Jedná se o čtyřřadé lipové stromořadí dlouhé 1700 metrů vedoucí přímo k letohrádku Libosad. Stromořadí patří do projektu barokní krajinné kompozice, kterou zde komponoval za dob Albrechta z Valdštejna Giovano Pieroni a tvoří zelenou spojnici Valdštejnovy rezidence, letohrádku a kartuziánského kláštera na ose východu a západu slunce za letního slunovratu.

 • Čeřovka Milohlídka

  Rozhledna se nachází na severním okraji města Jičína. Na kopci zvaném Čeřovka stojí rozhledna původně nazvaná Milohlídka. Jde o nejstarší rozhlednu v Českém ráji vystavěnou již v roce 1843

 • Valdštejnská lodžie

  Valdštejnská lodžie je jednou z nejvýznamnějších kulturních a stavebních památek Jičínska. Je součástí komponované krajiny, jejíž koncepce byla založena za dob Albrechta z Valdštejna. Lodžie byla vybudována v l. 1630–34 dle plánů italského stavitele N. Sebregondiho a drobně přestavěna v r. 1813. K ní náleží rozsáhlá obora a park zvaný Libosad.

 • Prachovské skály

  Přírodní rezervace vyhlášena v roce 1933. Skalní město vzniklo usazením pískovců a slínovců na dně druhohorního moře a stalo se tak součástí českého křídového masívu. V okolí je prehistorické naleziště, svědčící o osídlení v 10. až 7. stol. př.n.l. Rezervací vede mnoho turisticky značených cest vedoucích roklemi, obklopenými pískovcovými stěnami a krásnými vyhlídkami. Prachovské skály jsou vyhledávaným cílem turistů i horolezců.

 • Rumcajsova ševcovna

  Vzpomínka na spisovatele Václava Čtvrtka a malíře Radka Pilaře. V Rumcajsově příbytku najdete nejen Manku a synka Cipíska, ale i pravou ševcovskou dílnu, Mančinu bylinkovou zahrádku, hernu pro děti, Cipískovu ZOO, občerstvení a další kratochvíle.

 • Valdštejnský zámek

  Zámek v Jičíně byl vystavěn po roce 1608, o 12 let později po výbuchu vyhořel a byl těžce poškozen. Za Albrechta z Valdštejna byl roku 1633 znovu vystavěn v barokním stylu. Dominantou náměstí je kromě brány budova zámku se třemi nádvořími, která společně s dalšími významnými objekty tvoří součást městské památkové rezervace.
  V části zámku působí Regionální muzeum a galerie s více než 130 tisíci sbírkovými předměty, jehož součástí je i tzv. Konferenční sál protinapoleonské aliance, která zde jednala roku 1813. Galerie je umístěna v krásných prostorách bývalé Valdštejnské konírny. V objektu dále sídlí Městské informační centrum, finanční úřad, Základní umělecká škola J.B.Foerstera. Porotní sál je často využívaný ke koncertům i dalším kulturním akcím.

 • Rumcajsův svět Radka Pilaře

  Jedná se o svého druhu jedinečnou expozici v České republice pro rodiny s dětmi, kde se rázem malí i velcí ocitnou v prostředí příběhů o loupežníkovi Rumcajsovi tak, jak ho výtvarně vytvořil Radek Pilař. Expozice vznikla v rámci čs.-polského projektu Brána do pohádky.
  Novou atrakci v městském informačním centru na Valdštejnově náměstí tvoří interaktivní modely s pohádkovými motivy, které mohou lidé pomocí důmyslných mechanismů sami uvádět do pohybu

 • Aqua centrum Jičín

  Plavecký dětský a skokanský bazén s vířivkou, masážemi a dalšími doprovodnými službami.
  Další služby: parní komora, sauna, whirpooly, tobogan, fitness, dětské brouzdaliště, plavání pro těhotné, plavání pro kojence, cvičení v mělké i hluboké vodě, v letních měsících v provozu venkovní opalovací plocha s atrakcemi
  Rozměry

  • - plavecký bazén 25 x 8 m, hloubka 1,3 - 1,6 m
  • - dětský bazén 12,5 x 8 m, hloubka 0,6 - 0,8 m
  • - skokanský bazén: hloubka 3,9 m, prkno 1 m

 • Nové koupaliště kníže Jičín

  Již tuto sezonu 2011 se Jičín může pyšnit zbrusu novým moderním koupalištěm. Na místě původního koupaliště bylo vybudováno supermoderní otevřené aquacentrum s perfektním zázemím i pro náročnější klienty. Návštěvníci mohou využít 4 plavecké dráhy, skluzavky, tobogán, plavecký bazén, rekreační bazén s masážními sedátky, tryskami a vodními gejzíry. Nechybí samozřejmě ani dětský bazén.

 • Zimní stadion Jičín

  V Jičíně je od listopadu 2011 v provozu zimní krytý stadion. Hala nebude sloužit jen bruslařům, město počítá s tím, že ji bude využívat i pro pořádání kulturních a společenských akcí. To je další výhoda zastřešení kluziště, jehož provoz dříve výrazně ovlivňovalo počasí.
  Unikátní dřevěná konstrukce střechy je směrem k řece Cidlině kvůli omezení hluku z provozu stažena až k terénu. Směrem k centru města zůstává v rozích otevřená. Nové jsou i betonová tribuna pro 500 sedících a 200 stojících diváků, ledová plocha s 24 kilometry chladicích rozvodů a mantinely. Zastaralou provozní budovu nahradil moderní objekt s osmi šatnami pro sportovce a dalšími dvěma převlékárnami pro trenéry a rozhodčí.
  Nová je i restaurace s prosklenými výhledy na ledovou plochu i na opačnou stranu k rybníku Kníže.